Okresní kolo v PS Uherské Hradiště

Vydáno dne 15. 06. 2003 (5257 x přečteno)

Článek převzat z webu SDH Mistřice. Déšť nejenže změnil skladbu disciplín okresního kola družstev mužů a žen okresu Uherské Hradiště, které se mělo uskutečnit ve všech disciplínách požárního sportu na stadionu v Hluku 15.6.2003, ale nakonec i samotné dějiště závodu bylo přesunuto na parkoviště leteckých závodů v Kunovicích.

Zde už za slunečného počasí proběhla dvoukolově disciplína v požárním útoku, která určila pro letošní rok okresní přeborníky, jimiž se staly naše družstva(Mistřice) mužů a žen. Hustý déšť připravil nemilé překvapení pro účastníky závodu o titul okresního přeborníka a o postupová místa na krajské kolo. Velká část běžeckého oválu na stadionu v Hluku, dějiště okresního kola, byla v neděli ráno pod několika centimetry vody. (Den předem, kdy zde proběhlo krajské kolo soutěže mladých hasičů a dorostenců počasí přálo a umožnilo provedení všech disciplín. Postupujícími na mistrovství republiky v kategorii dorostenců a mladých hasičů jsou zástupci našeho okresu z Vlčnova. Jedinou zástupkyní mezi dorostenkami z našeho sboru byla Anna Kalužová, která skončila v jednotlovcích na druhém místě.) V nedělním závodě dospělých byly vzhledem k bezpečnosti soutěžících zrušeny jak štafety, tak běh na 100 m překážek a disciplína požárního útoku byla rozšířena o druhé kolo. Travnatá plocha tréninkového hřiště v Hluku byla řádně podmočená a tak byl požární útok přesunut do Kunovic na parkoviště leteckých závodů. Zde už za slunečného počasí proběhly na betonové ploše s mírným stoupáním požární útoky. Mezi muži zahájilo Kněžpole časem 19.26 sec.. Naše družstvo(Mistřice) mužů odpovědělo, přes zdržení proudů na platě a následného prostříkání jednoho z nich, časem 18.77 sec. (první terč při shodném výstřiku byl sražen v čase 17.90). Ve druhém kole Kněžpole lehce zlepšilo na 19.20 sec., stejně tak i naše družstvo na 18.72 sec. (první terč 18.39) a obě tyto družstva si tak zajistila postup na krajské kolo. Naši muži tak vybojovali již třináctý titul okresního přeborníka v posledních čtrnácti letech (desetkrát po sobě 1990-1999 a v letech 2001-2003). Mezi ženami zvítězily naše ženy(Mistřice), které startovaly se změnami na dvou postech. Naše ženy se tak staly po jedenácté v řadě okresními přeborníky. Z družstev žen se krajského kola zúčastní Záhorovice a Staré Město.

Zdroj: Web SDH Mistřice