Okresní kolo v PS Uherské Hradiště

Vydáno dne 10. 06. 2004 (5568 x přečteno)

Déšť i v letošním roce stejně jako v předchozím změnil skladbu disciplín okresního kola družstev mužů a žen okresu Uherské Hradiště, které se mělo uskutečnit ve všech disciplínách požárního sportu na stadionu v Hluku 5.6.2004.

Okresní kolo v PS proběhlo dvoukolově disciplínou v požárním útoku na nástřikové terče , která určila pro letošní rok okresní přeborníky, jimiž se staly družstva Mistřic v obou kategorii. Deštivý týden připravil pro účastníky závodu o titul okresního přeborníka a o postupová místa na krajské kolo nevlídné podmínky. Velká část běžeckého oválu na stadionu v Hluku, byla v sobotní ráno silně podmáčena a na některých místech se tvořili louže. V závodě byly vzhledem k bezpečnosti soutěžících zrušeny jak štafety, tak běh na 100 m překážek a disciplína požárního útoku byla rozšířena o druhé kolo. Mezi muži stejně jako minulý rok zahájilo Kněžpole a to časem 36.90 sec.. Druhé družstvo v pořadí nasadilo laťku výše a časem 25.36sec. se ujalo vedeni. Dále byli k vidění nováčci okresního kola a to družstva z Osvětiman a Ostrožské Nové Ves. Jako pátí se na start se postavili obhájci z minulého roku(Mistřice) a i přes problémy levého proudaře se jim nakonec podařilo dosáhnout času 25.55sec. a usadit se tak průběžně na druhém místě.Startovní listinu uzavřeli svým pokusem borci ze Záhorovic.V druhém kole kluci z Kněžpole zabojovali a dosáhli času 26.78sec který je ale bohužel na lepší pozice nevynesl.Kluci z Vések předvedli pohledný ůtok ale k zlepšení času to nevedlo. V to chvíli mohlo už jen jedno družstvo zamýchat pořadím a taky se tak stalo. Mistřice předvedli pěkný pokus a časem 23.33sec se stali opět okresním přeborníkem. Mezi ženami se představilo jen družstvo Mistřic které pohlednými pokusy a časy 30.76sec a 30.23sec prokázalo že umí. Pro mnohé zavodníky byly nástřikové terče překvapením poněvadž se o tom dozvěděli až na zavodišti. Na krajské kolo ovšem v obou kategoriích nepostupují družstva Mistřic které se postupu zřekly, takže mezi muži náš okres na krajském kole budou reprezentovat Vésky a Kněžpole. V ženské kategorii je tato situace složitejší poněvadž žádné jiné družstva se okresního kola nezůčastnili a tak bude jen záležet na okresních činitelech jak tuto situaci vyřeší. Reprezentantům našeho okresu přeji na kraji hodně štěstí a doufám že někdo z nich se probojuje na MČR v PS.