Bookmark and Share

Soutěž v Babicích tentokrát na 2B

Vydáno dne 11. 10. 2003 (6507 x přečteno)

Na závěr sezóny se uskutečnila pohárová soutěž v Babicích o ceny Sport servisu, které věnoval Karel Gába (v diskuzi Karlos). Na soutěž se sjelo 32 družstev mužů a 7 družstev žen. Přijely i Petrovice letošní vítěž extraligy, Radíkov, samozřejmě domácí Babice, ale i přední družstva Moravskolezské ligy - Prchalov, Kojkovice.

Za solidního počasí se po desáté hodině rozběhly první požární útoky na dobře připravené trati jak ji známe ze zde pořádané extraligy. Terče byly stejné jako na extralize a někteří závodníci si na nich \"vylámali zuby\". Náběh byl poctivých 10 metrů. První útok pod 17s předvedli borci z Bylnice časem 16,63s. Časy začínající číslicí patnáct započal Prchalov, který se blýskl perfektním košíkem a časem 15,60s. Následný útok Petrovic zastavil časomíru na časem 15.81s. Rovněž domácí předvedli pěkný útok pod 16s, ale prostřik na proudu stejně jako Petrovice je stál umístění na bedně. Jediný čas pod 15s ukázal Radíkov, který čistým útokem zaběhl 14,87s a v soutěži zvítězil (díky Davide za zaběhlý proud). Pořadím na předním místech zamíchal ještě v závěru startující Petrov, který získal druhé místo časem 15,57.
     V kategorii žen bylo první místo záležitostí Kunovic, které předvedly útok s konečným časem 19,41s. Těsně za nimi skončily děvčata z Loukova, které dosáhly času 19,57s. Pro třetí místo si doběhly holky ze Staré Vsi s dvácítkovým časem 20,33s.

Podle účasti družstev nebylo znát, že již máme konec sezóny na krku ale spíše naopak. Zajímavá byla konfrontace extraligových družstev versus družstva jezdící převážně na 2B. Tentokrát měly převahu extraligová družstva zásluhou Radíkova, Petrova a Petrovic, mezi které se vklínil pouze Prchalov. První tři družstva si mohly vybrat jakou cenu si vezmou, navíc domácí družstvo se vzdalo své ceny ve prospěch dalších družstev. Ceny (oběžné kola, výfuk, hadice ...) byly pro soutěžní družstva do desátého místa u mužů a do pátého místa u žen. Soutěžní setkání v Babicích bylo pro některé tečkou za letošní sezónou, pro ty druhé jistě dobrý trénink na soutěž O pohár VŘSR.

PS: Pro Karlose: Bylo to super.