Bookmark and Share

Dorostenecká reprezentace začala přípravu

Vydáno dne 19. 10. 2013 (3954 x přečteno)

Přestože letošní hasičská sezóna ještě neskončila, dorostenecká reprezentace již zahajuje přípravu na MS 2014, které proběhne v polovině července poprvé v České republice. „ Letos nám z věkových důvodů skončila celá mladší a starší kategorie. Zato střední je pěkně našlápnutá“ avizovala hned na začátku srazu ing. Monika Němečková, náměstkyně starosty SH ČMS. “Proto jsme se opět rozhodli pro částečné doplnění týmu, veřejnou výzvou a dnes jsme si přihlášené zájemce pozvali sem do Ostravy, kde máme pro výběrové testy ideální podmínky.“


Adepti reprezentačního trička se podrobili náročným fyzickým testům, které prověřily jejich rychlost, vytrvalost, sílu a taky obratnost. Navíc si je trenéři obhlídli také na věži a při práci s hadicemi. „Díky stanoveným výběrovým kritériím dnes převládá spíše kvalita nad kvantitou,“ pochvaloval si umění mladíků reprezentační trenér Jan Vráblík. „Obhajoba pozic bývá vždycky těžší než jejich vybojování, je potřeba zůstat nohama na zemi, ale také nemůžeme být zbytečně skromní. Myslím, že kluci z nově budujícího se týmu svoji kvalitu mají, navíc budeme letos závodit doma a tak doufáme ve velikou fanouškovskou podporu. Na jeho slova navazuje ing. Němečková: „Věřím, že to kluci zvládnou a že i my, jako organizátoři ukážeme světu, že v České republice umíme pořádat velké sportovní akce. A pokud by to bylo opět s medailovou tečkou, bylo by to skvělé.
Mistrovství světa proběhne příští rok od 13. července ve Svitavách a kromě dorostenců se na něm představí i reprezentační týmy juniorů do 23 let a poprvé také i dorostenek.

 


Zdroj: Karel Švéda