Bookmark and Share

METODIKA DISCIPLÍNY POŽÁRNÍ ÚTOK

Vydáno dne 28. 09. 2014 (8728 x přečteno)

Pomozte mi vydat knihu o jedné s disciplín požárního sportu, požárním útoku. Kniha je "příručkou" jak dělat a trénovat požární útok. 

Přispějte 100 Kč SMSkou. Pošlete text START 2426 na číslo 90211 v ČR.


 

https://www.startovac.cz/projekty/metodika-discipliny-pozarni-utok/

 

Jmenuji se Bc. Barbora Škodová a jsme čerstvou absolventkou Univerzity J.E.Purkyně,obor tělesná výchova a sport. Ve svém volném čase se výkonnostně věnuji požárnímu sportu. Jsme členka SDH Chválenice, se kterými jsme letos vybojovaly titul mistryně ČR v požárním sportu v Českých Budějovicích. Již několik let se svým druhým týmem SDH Chrášťany patříme mezi nejlepší ženské týmy v ČR v požárním útoku a zúčastníme se Extraligy ČR v PÚ.

 

Jako jedna z nejlepších proudařek v ČR jsem během 7 let v nejvyšší soutěži, posbírala mnoho zkušeností, které jsem se rozhodla nenechat si pro sebe. Již několikrát se mě i mému trenérovi stalo, že se někdo z jiných týmů na nás obrátilo s radou, jak dělat požární útok lépe a jak zefektivnit tréninkovou činnost. Tak jsme si s trenérem sedli a sepsali jsme Metodiku disciplíny požární útok.

Cesta za úspěchy, které jsou v podobě medailí a pohárů, ale pro mě tak cenných "15tek", byla dlouhá. Trvalo mi to několik let pod vedením guru požárního útoku Vaška Maderáka. Ale to byla tak čtvrtina, dále za tím byli atletické tréninky, nespočet útokových tréninků a hlavně nespočet hasičských závodů za nejrůznější týmy. To mi dalo nejvíce. Takhle jsem se vypracovávala a získávala zkušebosti 4 roky. Také mi pomohlo studium na sportovní vejšce a licence trenéra atletiky, kterou mám.

Jako studentka Tv a sportu jsem knihu sepsala jako bakalářskou práci, která byla velmi kladně hodnocena a vzbudila velmi kladný ohlas a zájem mezi akademiky z katedry tělesné výchovy a sportu. Knihu jsem po úspěšném absolvování studia přepsala a připravila k vydání jako metodiku. Protože mnoho mých známých vyslovilo přání a zájem si bakalářkou práci přečíst. Ovšem nechce se mi roční dřinu na této výjimečné práci jen tak pustit do světa.

Kniha popisuje stručně historii a charakteristiku požárního sportu, charakteristiku požárního útoku, včetně přehledné tabulky realizovaných lig v požárním útoku na území ČR. Hlavním přínosem knihy vidím v sepsání správného technického provedení požárního útoku spolu s návrhem ročního tréninkového cyklu.

 

Myslím si, že kniha bude pro mnohá družstva velkým přínosem a už teď je o ní zájem. Taková publikace o požárním útoku nebyla doposud sepsána. Ovšem vydání takové knihy něco stojí. Bohužel po měsíčním snažení se nikdo na žádost o sponzorský dar neozval a není v mých finančních schopnostech vydání zaplatit. Náklady na vytištění knihy jsou 25 tisíckč. Samozřejmě Vaší štědrost čeká odměna (viz. odměny). Pokud se rozhodnete přispět vyšší částkou nebo bez nároku na odměnu, uvedu Vás v knize, aby každý kdo si knihu koupí věděl, že díky Vám si může knihu přečíst. Rozhodnete – li se přispět, budu Vám velmi vděčná.