Bookmark and Share

Železný hasiči opäť súťažili v Abraháme

Vydáno dne 19. 06. 2015 (6128 x přečteno)

V sobotu 13. júna sa na ihrisku v Abraháme uskutočnil v poradí už 3. ročník nočnej súťaže Železný hasič. Do súťaže jednotlivcov, ktorá simuluje zásahovú činnosť hasiča s použitím dýchacieho prístroja ako záťaže, sa celkovo prihlásilo 31 pretekárov z dobrovoľných aj profesionálnych zborov. Tento rok sme mohli opäť privítať našich bratov hasičov z Českej republiky, konkrétne z jednotky SDH Velké Karlovice. 


Na trávnatom povrchu čakalo pre súťažiacich 7 náročných disciplín v troch kategóriách - ženy, muži do 30 rokov a muži nad 30 rokov. Hasiči mali na trati dlhej 200m za úlohu roztiahnuť hadice, vyliezť na 3m vysokú plošinu a vytiahnuť hadice, vykonať predpísaný počet úderov kladivom v hammer boxe, preskočiť 2m vysokú bariéru (ženy len 1m), ťahať 80kg figurínu na vzdialenosť 10m (ženy závažie s pieskom), prekonať 5m tunel so závažím a na záver trikrát prevrátiť pneumatiku. Podujatie sme zahájili o 21.00 hod. za účasti plk. JUDr. Vojtecha Valkoviča, riaditeľa KR HaZZ v Trnave, mjr. Mgr. Zoltána Takácsa, riaditeľa 

OR HaZZ v Trnave a pplk. Ing. Zoltána Tánczosa, riaditeľa OR HaZZ v Galante. Po úvodných príhovoroch boli súťažiaci poučený o pravidlách a bezpečnosti, potom nasledovalo plnenie disciplín v kategórii ženy. Rozhodcami súťaže boli členovia DHZ Šúrovce – veliteľ Marek Martinkovič a hasiči Matej Líška a Róbert Uhrák. Súťažilo sa do neskorých nočných hodín, krátko po polnoci nasledovalo vyhodnotenie súťaže, vyhlásenie výsledkov a odovzdanie cien.


V kategórii ženy sa na treťom mieste umiestnila Dáša Richterová z DHZ Opatovce nad Nitrou s časom 1 minúta 58 sekúnd. Na druhom mieste skončila Diana Juríková z DHZ TU Zvolen s časom 1 minúta 53 sekúnd. Prvé miesto získala Lucia Míková z DHZ Gáň s časom 1 minúta 52 sekúnd.


V kategórii muži do 30 rokov sa na treťom mieste umiestnil Michal Libiček z DHZ TU Zvolen s časom 2 minúty 25 sekúnd. Na druhom mieste skončil Peter Wojatschek z DHZ Trstín s časom 2 minúty 22 sekúnd a na prvom mieste s časom 2 minúty 19 sekúnd sa umiestnil víťaz kategórie Rastislav Bohuš z DHZ Suchá nad Parnou.


V kategórii muži nad 30 rokov na treťom mieste s časom 2 minúty 28 sekúnd skončil Adrián Ficík zo ZHÚ U.S.Steel Košice. Na druhom mieste sa s časom 2 minúty 26 sekúnd umiestnil Marek Suchoň z DHZ Šenkvice. Jasným víťazom kategórie a železným hasičom s najlepším časom 2 minúty 17 sekúnd sa stal Milan Vyhlídal alias Kuko z DHZ Voderady.


Po súťaži nasledovala zábava až do skorých ranných hodín. Chceli by sme sa poďakovať hasičom za účasť a predvedené výkony. Sme radi, že táto súťaž nie je len o plnení disciplín, ale je to skutočná oslava a stretnutie našej hasičskej rodiny. Na záver by sme chceli poďakovať našim sponzorom, bez ktorých by sa nám nepodarilo zorganizovať takúto kvalitnú akciu. Boli to v prvom rade Obecný úrad Abrahám na čele s pánom starostom Ing. Igorom Némethom a POD Abrahám. Poďakovanie patrí takisto firmám CleanSol, Rovami a Šimúnek, ktoré sa rozhodli podporiť naše podujatie. Či už to bola plošina alebo občerstvenie, bola to veľká pomoc pre nás. Svojou pomocou podporili všetkých hasičov na súťaži. Ďakujeme a dúfame, že sa o rok opäť stretneme a oslávime našu činnosť na ďalšom železnom hasičovi!

 


Zdroj: Kolektív hasičov DHZ Abrahám