Bookmark and Share

Návod pro vkládání soutěže a výsledků

Vydáno dne 05. 09. 2012 (26525 x přečteno)

Veškeré nástroje pro pořadatele soutěží jsou po pravé straně ve složce „Pořadatel“. Pokusíme se popsat postup vkládání soutěže a výsledků. Doporučuji vkládat soutěže ligy administrátorem ligy, aby si přiřadil soutěž do ligy.


 

Co můžete do systému vkládat:

Nové soutěže ...

Výsledky ze soutěže ...

Rezervaci na Vaši soutěž ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložení soutěže:

 

Pro tuto operaci byl vytvořen formulář, který najdete pod odkazem „Nová soutěž“

 

Co je potřeba zadat pro uložení soutěže?

 

1. Nejdříve je potřeba vybrat okres pořadatele soutěže. Dle tohoto výběru se zobrazí městečka a obce okresu.

2. Následně zvolte pořadatele soutěže. Položka Sbor pořádající soutěž.

3. Další položkou je čas začátku soutěže. Např: 13:00

4. Datum, kdy bude soutěž pořádaná, můžete vybrat i z kalendáře pod ikonkou. Formát zachovejte dle předlohy. 2012-09-29. To znamená rok, měsíc a den (RRRR-MM-DD).

5. Místo konání se pokuste vyplnit v krátkém formátu. Např. Ostrava – stadion. Další podrobnosti upřesněte v popisu soutěže. Celkem 30 znaků.

6. Název soutěže je důležitou položkou pro zobrazení výsledků, rekordů atd. Např.: Pohár portálu FireSport.eu, muři 2B, ženy 3B celkem 50 znaků.

7. Telefon zadávejte v celém formátu. +420 777 888 999. Pole nemusí být vyplněno, ale je to kontakt na pořadatele.

8. Odpovědná osoba nebo organizace. Např.: SDH Noha – Novák Jan celkem 30 znaků.

9. Popis soutěže. Při vložení z Wordu nebo jiného editoru je dobré použít koště a uklidit kontrolní znaky editoru. Následně přeformátovat. Pro odřádkování je použita klávesa Alt-Enter a Enter dělá odstavce.

10. No a to je všechno. Po stisknutí tlačítka „Přidej“ bude soutěž uložena.

 

Další nastavení bude aktivováno v editaci soutěže.

 

Seznam soutěží je pod odkazem „Zobraz soutěže“

Stisknutím na název soutěže se vám zobrazí rezervace a rekordy pořadatele soutěže. Pod odkazem „Rezervace“ nastavujete dle kategorie volná místa pro rezervaci a opravu všech dat zadané soutěže najdete pod odkazem „Edituj“.

 

Ve formuláři editace soutěže můžete upřesnit začátek odstartování rezervace soutěže a tipování nejlepšího času. Další drobnou funkcí je hlasování o nejlepších soutěžících. Vše uložíte stiskem tlačítka „Uprav“.

Tak to by mělo být k soutěžím všechno.


 

Vložení výsledků:

 

Formulář najdete na odkaze „Zadání výsledků“ v seznamu soutěží a nebo „Zadání výsledků“ v menu Pořadatel.

 

 

Co je potřeba zadat pro uložení výsledku soutěže?

 

1. Zadání kategorie soutěže muži, ženy, starší žáci, mladší žáci, přípravka nebo dokonce muži nad 35 let.

2. Další položka je název a datum soutěže. Je potřeba zkontrolovat ! 

3. Upřesněte pravidla soutěže. Pozor podle této položky se kategorizují výsledky.

4. Důležité je si pohlídat kolo soutěže. Někdy se stává, že se tato položka z posledního zadávání přeskočí a zůstane tam staré hodnota. Pouze první kolo se počítá do výsledku lig !

5. Zadávat data můžete dle ročníku ligy, dle okresu zvoleného v další položce, dle pořadatele soutěže a na závěr dle rezervace. Tato volba vám zobrazí v zadávacím poli týmu seznam dle dostupného filtru. Aktivací rezervace si dokážete ušetřit hodně moc práce. Osobně doporučuji.

6. Okres týmu slouží pro zadávání dle okresu, ale mohu potvrdit, že to si připravte ještě okno s tetou WIKI. :) Žádná sranda to opravdu nebude, ale pro zadání první soutěže pořadatele to stačí. Další zadávání bude snadnější.

 

Čas výsledku zadávejte ve tvaru 1700. To je hodnota výsledku 17,00 s.. ,ale to znáte z tipovací soutěže. Zadání nplatného pokusu ve tvaru 12000. Dodatečně se upřesňuje označení týmu, ale to je po stisknutí tlačítka Přidej. Pole je označeno Družstvo.

 

Já doufám, že tento krátký návod pomůže při zadávání Vaší soutěže do nového portálu FireSport.eu. Další oblast je přidávání odkazů na videa umístěna na portálu YouTube, ale to probereme příště.